Ікона вишита бісером: підготовка до творчого процесу

Дедалі більшої популярності набуває вишивання. Результатом такого процесу можуть бути вишиті сорочки, сукні, спідниці, рушники та серветки.

Сьогодні дуже часто люди займаються вишиванням ікон. До такої справи варто підходити дуже відповідально, особливо це стосується схеми підбору вишивки. Плануючи розпочати таку "ювелірну" роботу, варто пам'ятати, що за один день Ви не впораєтесь. Проте досвідчені вишивальниці стверджують, що ця справа дуже захоплює, тому час летить непомітно.

Що стосується початкового етапу роботи, то найперше варто звернути увагу на підбір якісних полотен та усіх необхідних матеріалів. Заздалегідь продумайте, що Вам має знадобитись, аби мати під рукою все, що треба.

Дуже добре, що тепер можна придбати схеми для вишивання, які, зокрема, пропонує магазин "Барвиста Вишиванка". Це суттєво полегшує роботу.

Перед тим як розпочати процес вишивання, необхідно уважно перечитати інструкцію, яка обов'язково входить у набір, адже там повинна міститися інформація про клітинку для пришивання першої намистинки, напрямок стібків та техніку їх виконання для вишивання саме цієї ікони. Відрізняється вишивка бісером святих тим, що вишивають тільки оздоблення та фон, а обличчя залишаються намальовані. 

Святі отці, висловлюючи свою думку про вишивання ікон, кажуть, що перед тим, як розпочати свою роботу, необхідно отримати благословення у священика, а після її завершення – освятити в храмі. Служителі церкви стверджують, що в такому разі вишита Вами ікона буде мати охоронну силу. Для рідних це може стати чудовим подарунком, який охоронятиме їх.

Ще кілька порад щодо процесу вишивання ікон:

• варто уважно підбирати кольори так, аби це відповідало інструкції. У такий спосіб Ви досягнете гармонійності зображення;

• звертайте увагу на довжину нитки, намагайтесь підібрати її так, аби це був достатній розмір для вишиття усього ряду;

• якщо Ви маєте справу зі схемою вишивки ікони, то можна скористатися прозорою лінійкою та підкреслити ряд, який наразі вишивається;

• також рекомендується бісеринки різних кольорів тримати в різних посудинках – це спростить їх набирання.

• ще один момент – це застилання робочої поверхні махровою тканиною. У такий спосіб Ви убезпечите себе від загублення намистинок, які раптово можуть випасти.

Ікона вишита бісером вимагає уважності до її виготовлення. Головне, підходьте до цієї справи з натхненням та любов'ю, і Вам все неодмінно вдасться! Схеми для вишивки ікони пропонуємо переглянути в магазині "Барвиста Вишиванка", де Ви зможете знайти багато цікавого.