Вишиті сорочки бісером і хрестиком: оберіг на щастя

Українська вишита сорочка ніколи не виступала лише частиною гардеробу. У всі часи вона носила особливе сакральне значення і була оберегом для свого власника. Навіть повсякденні вишиванки створювалися за особливими правилами, а святкові варіанти просто заворожували. Наприклад, розташування вишитих орнаментів на сорочці в області горловини, зап'ясть і подолу не випадкові. Наші предки вважали, що саме через ці місця злі духи здатні прослизнути в людину, і таким чином перекривали їм шлях.

Чоловічі вишиванки супроводжували сильну стать в небезпечний час. Відправляючи чоловіків на війну, жінки їх обдаровували рушниками і сорочками з орнаментом Матері-Землі. Вона вважалася потужною захисницею дому та всього роду. Також переважала вишивка хрестиком. Адже саме вона несе в собі сильний захист та символізує єднання жіночого і чоловічого начала.

Вишиванка жіноча особлива для представниці прекрасної статі. Варто лище згадати весільні вбрання минулого! Надзвичайної краси вишиті сукні та сорочки також несуть певний посил. Кожна наречена мріє про щасливе сімейне життя і про продовження роду. Саме тому всі орнаменти на жіночій вишиванці покликані примножити і зберегти в родині благополуччя та здобути материнство. Ромби, 8-кінцева зірка, дерево життя - присутність цих орнаментів обіцяє поповнення в сім'ї. Рослинні мотиви у вигляді калини притягують любов у шлюб, а дуб - міцне здоров'я.

На сьогоднішній день приємно спостерігати за тим, як вишиті мотиви знову стають популярними. Вишиванка є в гардеробі майже кожного українця і це не може не радувати. Адже знати і шанувати історію та культурні традиції свого народу значить поважати себе і мати світле майбутнє! Дитячі вишиванки рясніють на шкільних святах і лінійках, на міських і сільських заходах - все це данина рідній культурі і виховання юного покоління!

Сучасні модниці також не обходять стороною вишиті речі, і безліч дизайнерів пропонують сукні, туніки і навіть сумки з вишивкою. Крім того, вишиті елементи не раз були помічені на зарубіжних знаменитостях. Так що якщо Ви замислюєтеся над особливим подарунком або знаком уваги для іноземного гостя - вишита сорочка буде приємною несподіванкою. А якщо Ви хочете купити вишиванку собі і своїм рідним - «Барвиста Вишиванка» допоможе в цьому. Наш інтернет-магазин пропонує широкий асортимент вишиванок. Для особливих рукодільниць можемо запропонувати заготовки для вишивки, схеми вишивки бісером на одязі, нитки та іншу фурнітуру. Порадуйте своїх близьких ручною роботою самостійно!

Запрошуємо Вас на сторінки нашого сайту! Там Ви детальніше зможете ознайомитись з пропозицією! Отримати консультацію з приводу нашої продукції Ви завжди зможете в телефонному режимі!
Чекаємо на Ваші звернення!